Fotograf Lublin - Fotografia ślubna Lublin - Barbara Gnyp - Fotograf na chrzest Lublin Fotografia ślubna Lublin | Fotograf Lublin: Jak ładnie wyjść na zdjęciach i jak się przygotować do sesji zdjęciowej?

Jak ładnie wyjść na zdjęciach i jak się przygotować do sesji zdjęciowej?

Wiele z Was chciałoby wziąć udział w sesji zdjęciowej, ale zatrzymuje je lęk, czy nieśmiałość przed obiektywem. Co zrobić, by przegonić te myśli i odważyć się? Jak ładnie wyjść na zdjęciach? Jak się przygotować do zdjęć? Na te pytania postaram się odpowiedzieć poniżej :)Efekty sesji to nie tylko przygotowanie i praca fotografa, ale również i Twoja. Dlatego jeśli chcesz zachwycić znajomych i przede wszystkim siebie, zadbaj o odpowiednie nastawienie i przygotowanie do zdjęć :) Uwierz w siebie!


Kilka wskazówek:


1. Dzień sesji powinien być dniem spokojnym. Jeśli będziesz zestresowana, bo np. po sesji masz ważne spotkanie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że stres będzie widoczny na zdjęciach. Dlatego jeśli masz możliwość, to umów się na taki dzień, w którym będziesz czuła się spokojnie i pewnie :)

2. Przemyśl na jakich zdjęciach Ci zależy. Czy mają być delikatne i kobiece, energiczne, a może eleganckie? Poprzeglądaj zdjęcia w internecie, wybierz które Ci się podobają i zapamiętaj je. Dobrym pomysłem jest podesłanie ich również do fotografa. Sama możesz je zapisać na telefonie i podpatrywać podczas sesji. Jak już przemyślisz kwestie ogólne, pomyśl nad fryzurą i makijażem.

3. Wybierz strój (na sesji ze mną możesz mieć nawet 3 różne stylizacje). Pomyśl jakie dołączysz akcesoria, buty, biżuterię. Tak przygotowane rzeczy wpłyną na to, że już poczujesz się pewniej! :) Jeśli nie wiesz w co się ubrać, albo chciałabyś sesję w bajkowej sukni, to napisz do mnie. Mam kilka sukienek i drobiazgów, więc może coś uda się wymyślić :)

4. Makijaż do sesji musi być nieco mocniejszy niż na co dzień, żeby było go widać na zdjęciach. Powinien on pasować do całej stylizacji. Jeśli chcesz się oddać w ręce profesjonalnej wizażystki, to napisz do mnie. Mam kilka Pań godnych polecenia :) Tutaj też polecam przejrzenie zdjęć w internecie i zaczerpnięcie pomysłów. To samo odnośnie fryzury :)

5. Wyśpij się! Najlepiej na zdjęciach wygląda wypoczęta buzia. Makijaż nie zakryje zmęczenia, czy niewyspania.

6. Mimika. Możesz poćwiczyć wcześniej w lustrze i zorientować się, który profil masz lepszy. Czy ładniej wyglądasz z uśmiechem, czy bez. Postaraj się zmieniać wyraz twarzy, co pozwoli na uzyskanie różnorodnych zdjęć.

7. Zadbaj o paznokcie, by również pasowały do całości stylizacji, albo były chociaż neutralne (lakier bezbarwny lub jakiś delikatny kolor) :)


8. Jeśli sesja jest częściowo odkryta, to zrezygnuj z obcisłej bielizny, która pozostawia odciśnięte na ciele ślady. Podobnie jeśli od rana chodzisz w skarpetkach, a na sesji będziesz w sukience, to skarpetki też zostawiają ślady.

9. To Twoja pierwsza sesja? Luzik, będzie przyjemnie i bezstresowo, obiecuję! Stawiam na naturalność, więc bądź po prostu sobą :) A ja dopilnuję byś miała przepiękne zdjęcia :)
Triki, które można zastosować podczas sesji:

- podwójny podbródek stanie się mniej widoczny, gdy delikatnie uniesiesz głowę, wysuniesz twarz lekko do przodu i leciutko obniżysz brodę,

- podczas uśmiechania się podobno niektóre Panie dotykają językiem górnych zębów, dzięki temu ich uśmiech wygląda naturalniej, możesz spróbować takiej metody :)

- jasna szminka na ustach pasuje do sesji kobiecych, romantycznych, delikatnych, natomiast ciemna (wyostrza rysy twarzy) do energicznych, szalonych, drapieżnych,

- najlepiej ustawiać się przodem do źródła światła lub np. białej ściany, która ładnie doświetla twarz,

- jeśli twoja skóra lubi się błyszczeć, to podczas sesji co jakiś czas odciskaj sebum w chusteczkę, znacznie ułatwi mi to dalszą obróbkę zdjęcia,

- by oczy wydawały się większe warto porządnie wytuszować rzęsy, tak samo działa biała kreska na dolnej linii wodnej oka, chyba że zamysł sesji jest inny i mocny makijaż tutaj nie będzie pasować,

- by wyjść radośnie, pomyśl o czymś zabawnym :)

- widziałaś jak pozują gwiazdy na czerwonym dywanie? Najczęściej wysuwają jedną nogę lekko do przodu, co eksponuje biodra, sylwetkę ustawiają nieco ukośnie i unoszą głowę :)

Nie wstydź się prosić o powtórki, jeśli czujesz, że mogłaś coś zrobić lepiej :)Copyright © Fotografia ślubna Lublin | Fotograf Lublin , Barbara Gnyp Fotografia